Triky, ako lepiť a baliť krabice

Pokiaľ vlastníte e-shop alebo len príležitostne zasielate balíčky, iste ste stáli pred problémom, ako škatuľu s tovarom zabaliť čo najefektívnejšie, aby ste neplytvali materiálom, ale zároveň aby váš tovar dorazil ku koncovému zákazníkovi v jednom kuse a pokiaľ možno v nepoškodenom obale.

Dnes si predstavíme profesionálne triky, ktoré by každý majiteľ e-shopu mal poznať, aby sa vám krabice balili ľahko, rýchlo a zároveň ekonomicky. Lepenie krabíc pomocou lepiacej pásky je totiž otázky techniky, nie množstva. Tak poďme na to.

Tri spôsoby lepenia krabíc

V podstate existujú tri základné spôsoby lepenia, pomocou ktorých bezpečne uzavrite škatuľu s tovarom s minimálnym množstvom použitého materiálu.

Pre ľahké balíky do 20 kg a na prevoz na kratšie vzdialenosti sa využíva tzv. uzáver v tvare U, kedy vediete lepiacu pásku iba jedným smerom. Uzáver U a L sa hodí pre stredne ťažké balíky s hmotnosťou do 40 kg pre dlhšie skladovanie alebo prepravu. Tu dôjde k omotaniu krabice lepiacou páskou z dvoch strán. Najpevnejší je potom uzáver v tvare H, ktorý odporúčame využiť na objemné a ťažké zásielky s hmotnosťou nad 40 kg, ktoré sa chystajú na ďalekú cestu, alebo ich hodláte dlhodobo skladovať.

Je potrebné spomenúť, že nejde len o správne zvolený typ uzáveru, ale aj o vhodne zvolenú lepiacu pásku do daných klimatických podmienok. V našej ponuke nájdete klasické lepiace pásky z polypropylénu, pričom jednotlivé lepidlá na páske určujú účel a prostredie, v ktorom majú byť pásky použité.

Akrylové lepidlo má vysokú lepiacu silu, je odolné voči vysokým teplotám, UV žiareniu a oxidácii. Hotmelt lepidlo zo syntetického kaučuku má pri bežných teplotách veľmi vysokú lepiacu silu a jeho vlastnosti zostávajú na vysokej úrovni aj v nižších teplotách. Solvent lepidlo je vyrobené z organického kaučuku, má veľmi vysokú lepiacu silu v mraze či vlhku, je však náchylné voči vysokým teplotám a UV žiareniu.

Uľahčite si prácu odvíjačom lepiacej pásky

Odvíjače lepiacich a baliacich pások vám ušetria veľa času aj energie nielen pri balení tovaru, zároveň vám dopomôžu k optimálnemu uzavretiu balíkov. Vďaka ostrému nožu vám praktické zatvárače kartónov výrazne uľahčia prácu s lepiacou páskou. Ručné odvíjače napomáhajú ľahkej aplikácii lepiacej pásky, aby vám išla práca rýchlo od ruky.

Medzi ďalších pomocníkov v sklade či na predajni patria najmä odvíjače stretch fólií, gumičky, nože a nožnice či motúzy a povrazy. V našej ponuke všetok tento sortiment nájdete pekne pohromade, takže môžete váš sklad vybaviť pohodlne na jednom mieste. A pokiaľ potrebujete poradiť, ako efektívne baliť balíky práve vo vašej prevádzke, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi vám poradíme ideálne riešenie priamo pre vás.

Triky, ako lepiť a baliť krabice
Vytvorené20. 12. 2022
Na vašom súkromí nám záleží
Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie