Ako vybrať kartónovú škatuľu na jednoduché a rýchle balenie?

Neposielajte vzduch

Jednou z najčastejších chýb, ktorých sa majitelia, prípadne zamestnanci e-shopov dopúšťajú, je nevhodná veľkosť krabice. Zákazníci sa potom v recenziách sťažujú, že im tovar prišiel v balení, do ktorého by sa ich objednávka zmestila najmenej trikrát. V dobe, ktorá dbá na ekológiu a plytvanie je spoločensky neakceptovateľné, ide nielen o zbytočné vyhadzovanie peňazí a materiálu, ale aj o krok, ktorý môže viesť k odlivu zákazníkov.

Samozrejme je jednoduchšie objednať univerzálnu veľkosť a typ krabice v obrovskom množstve a potom už len baliť a baliť. Okrem vyššie zmienenej nespokojnosti zákazníkov s tým, že musí likvidovať nadmerné kusy kartónu, však navýšite aj náklady, a to nielen na krabice, ale aj na výplňový materiál, ktorý musíte pridať do krabice tak, aby tovar prišiel k zákazníkovi v rovnakom perfektnom stave, v akom ste ho poslali.

Preto zabudnite na univerzálne riešenia a sledujte veľkosť objednávok. Čoskoro zistíte, čo a v akom množstve je najviac objednané. Na základe skúseností si potom môžete objednať také rozmery políčok, ktoré budete používať najčastejšie.

Tri alebo päť vrstiev?

Máte jasno v rozmeroch kartónových krabíc? Chladná fazuľa. Ale stále na vás čaká jeden výber. Je to množstvo vrstiev kartónových chlopňových krabíc. Najčastejšie sa stretnete s ponukou boxov v trojvrstvových a päťvrstvových prevedeniach s rôznym stupňom pevnosti. Trojvrstvové klapkové boxy a vlnité boxy sú vhodné pre ľahší a trvanlivejší tovar. Sú lacnejšie, ale zároveň náchylnejšie na trhanie, takže nie sú vhodné na odosielanie drahších zásielok a tovaru s vyššou hmotnosťou.

Naproti tomu je zbytočné používať drahšie päťvrstvové kartónové škatule na prepravu tovaru s minimálnou hmotnosťou, ako je oblečenie, prikrývky alebo plyšové hračky pre deti. Môžete ich však použiť na elektroniku, knihy, porcelán a podobný tovar vyžadujúci maximálnu trvanlivosť obalu. Päťvrstvová lepenka ponúka nielen vyššiu trvanlivosť, ale spĺňa aj požiadavky na stredné zaťaženie. Všetky naše klapky spĺňajú normy FEFCO 0201.

Dokonalý stav dodaného tovaru nie je zaručený len krabicou, preto venujte pozornosť ďalším aspektom, ktoré ovplyvnia trvanlivosť obalu a tým aj integritu zásielky. Samozrejmosťou je napríklad použitie vhodnej náplne – to je jediný spôsob, ako ochrániť váš tovar v maximálnej možnej miere.

Ako vybrať kartónovú škatuľu na jednoduché a rýchle balenie?
Vytvorené16. 6. 2022
Na vašom súkromí nám záleží
Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie