Ako zabaliť darček bez izolepy?

Lepiaca páska dokáže pri balení uľahčiť prácu, na vzhľade však nepridá, skôr naopak. Zabaľte tento rok všetky darčeky bez izolepy ako profesionál, nech sú krásne vo vnútri aj navonok. Poradíme vám, ako na to.

Baľte do kvality

Balenie darčekov bez izolepy vám uľahčí použitie kvalitného baliaceho papiera. Atraktívna potlač nestačí – lacné baliace papiere sa síce tvária výhodne, pri samotnom balení však zistíte, že za ušetrené peniaze nestáli. Nedržia, trhajú sa v rohoch a potlač sa ľahko odrie. Než darček doručíte tomu, komu je určený, bude vyzerať, ako by ste ho schovávali v prepchatej skrini celý rok.

Kvalitný vysokogramážny baliaci papier je pevný, takže po zohnutí ostane tam, kde ho potrebujete mať, netrhá sa, dobre sa s ním pracuje a kvalitné vyhotovenie je vidieť aj navonok. A presne taký papier potrebujete, ak sa chystáte baliť bez izolepy. Hitom posledných rokov je balenie do baliaceho papiera v prírodnej farbe, ktorý si následne ozdobíte podľa vlastnej fantázie pomocou pečiatok, nápisov alebo vlastných kresbičiek. Personalizovaný baliaci papier pridá osobnému darčeku nový rozmer.

O dejinách baliaceho papiera a vývoji balenia darčekov si môžete prečítať v tomto článku.

 

Na tvare záleží

Najlepšie sa balia pevné darčeky v pravidelnom tvare štvorca alebo obdĺžnika, ako sú napríklad knihy. Ak sa na balenie darčekov bez lepiacej pásky chystáte prvýkrát, nepúšťajte sa do rizika a u ostatných darčekov si pomôžte použitím papierovej krabičky. Nepoužívajte však použité, potlačené alebo popísané krabice, tým zhodíte celkový dojem. Objednajte si papierové krabičky v rôznych veľkostiach, najlepšie ich ešte doplňte o hodvábny papier a uvidíte, že váš darček bude vyzerať luxusne ešte pred samotným rozbalením, a navyše si ušetríte veľa práce s balením nepravidelných a mäkkých darčekov.

Inšpirujte sa v Japonsku

Určite ste počuli o origami. Prácu s papierom zvládajú Japonci na jednotku. A to platí aj o baliacom papieri. Na internete nájdete stovky videí, ktoré vás baliacim procesom prevedú. Vždy ale budete potrebovať len darček, kvalitný papier, nožnice a vlastné ruky.

Najskôr si odstrihnite baliaci papier v takom rozmere, ktorý pokryje všetky strany darčeka a bude mierne presahovať na výšku. Konkrétny rozmer záleží na rozmeroch a výške baleného darčeka. Nielen že nebudete zbytočne plytvať baliacim materiálom, taktiež sa vám bude oveľa lepšie pracovať, keď sa vám pod rukami nebudú motať zbytočné zdrapy papiera.

Darček si umiestnite presne na stred pripraveného baliaceho papiera, zohnite spodnú časť papiera cez darček a nechtom niekoľkokrát prejdite cez vzniknutú hranu. To isté opakujte na hornej aj oboch bočných častiach spredu aj zozadu. Teraz môžete darček na chvíľu položiť bokom a všetky hrany, ktoré vidíte na papiere označené, znovu prehnite a dôkladne prejdite nechtom, aby boli skutočne ostré. Potom budete už len zohýbať papier podľa priloženého videonávodu, aby ste dosiahli perfektne zabalený darček bez jediného kúska izolepy.

Chcete sa pustiť do balenia darčekov bez izolepy, ale nemáte dostatok baliaceho papiera a krabičiek? Tento i ďalší obalový materiál nájdete na našom e-shope.

Ako zabaliť darček bez izolepy?
Vytvorené31. 10. 2022
Na vašom súkromí nám záleží
Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie