Inflácia sa premieta aj do trhu s obalovými materiálmi

Zhrnutie aktuálnej situácie

Inflácia nastáva, pokiaľ celkovo rastú ceny tovaru aj služieb natoľko, že sa znižuje v priebehu času hodnota peňazí. Aktuálne v marci dosiahla, podľa investičnej spoločnosti CYRRUS, medziročná miera inflácie 12,7 % (oproti 11,1 % z februára). V dôsledku nielen pokračujúceho konfliktu na Ukrajine prekonal jej rast aj prognózu ČNB zverejnenú 3. 2. 2022 a naďalej sa očakáva rast cien najmä energetických surovín.

Mieru inflácie vyjadrenú prírastkom priemerného ročného indexu spotrebiteľských cien môžeme dobre sledovať tiež na tomto grafe.

graf míra inflace

 

Ako reagujeme na rast cien?

Ropa, plyn a elektrická energia sú komodity, bez ktorých sa nezaobíde ani trh s obalovými materiálmi. Vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti sme my aj naši dodávatelia boli donútení pristúpiť k navýšeniu cien.

S cenami nášho tovaru pracujeme operatívne tak, aby sme reagovali adekvátne na rast u našich dodávateľov.

Každý produkt v našej ponuke posudzujeme a preceňujeme individuálne podľa skutočných nákladov, ktoré sa viažu v danej chvíli k tomuto konkrétnemu tovaru. Tento postup nám umožňuje znížiť dopad na zákazníka — nerobíme plošné zdražovania len za účelom umelého navýšenia zisku — sme voči vám fér.

Tento postup síce vyžaduje viac našej práce, ale veríme, že je najlepší pre vás — našich zákazníkov.

 

Bude dochádzať k výpadkom v dodávkach tovaru?

Vzhľadom na súčasnú nepredvídateľnú svetovú situáciu by sme radi povedali, že nie. Istí si týmto, kvôli vojne na Ukrajine a stále aktuálnemu covidu, byť však nemôžeme. Preto sme učinili zásadné kroky, vďaka ktorým sme presvedčení, že by k výpadkom v dodávkach dochádzať nemuselo.

Začiatkom minulého roka 2021 sme sa presťahovali do väčších skladových priestorov v Kuřimi a na 3000 m2 sme uskladnili maximálne možné množstvo zásob. Máme naplánované dlhodobé pravidelné dodávky obalových materiálov.

Aktuálne stavy našich skladových zásob spoločne s informáciami o tovare, ktorý je už na ceste, môžete sledovať online na detaile každého ponúkaného produktu.

 

Naše odporúčanie pre výhodný nákup obalových materiálov

Stále tu sú možnosti, ako môžete pri nákupe obalových materiálov ušetriť, dlhodobá spolupráca sa momentálne vyplatí viac než kedysi.

1. Množstvové zľavy — objednajte viac, plaťte menej. Najmä u obalových materiálov vidíte na našom e-shope zvýhodnené ceny pri objednaní väčšieho množstva.
2. Zľavy pre registrovaných — registráciou na našom e-shope získate automaticky trvalú zľavu — 2 % na váš nákup.
3. Pravidelné väčšie nákupy, kedy sa vám bude venovať náš obchodný zástupca — prepočítajte si, koľko tovaru potrebujete, a zašlite nám dopyt. Náš obchodný zástupca vám zariadi tú najlepšiu možnú cenu.
4. Zásobte sa s predstihom — prognózy vravia, že trend rastúcich cien tu s nami ešte chvíľu bude. Vďaka tomu, že budeme zvyšovať ceny postupne, môžete ušetriť tým, že si zavčasu urobíte zásoby za výhodné ceny.
5. Odber newslettera a využívanie akcií — o všetkých akciách a zľavách vás budeme informovať v našom newsletteri.
6. Využite možnosť odberu v režime náhradného plnenia — uplatnite si náklady do daní.
Ak by ste mali záujem o zostavenie dlhodobého plánu dodávok obalového materiálu, sú vám k dispozícii naši obchodní zástupcovia, na ktorých sa môžete obrátiť.

 

Ďakujeme za vašu priazeň


 

 

Inflácia sa premieta aj do trhu s obalovými materiálmi
Vytvorené14. 4. 2022
Na vašom súkromí nám záleží
Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie