Ako baliť a posielať oblečenie?

Čisté, nepokrčené a voňavé. Také chcú zákazníci dostať oblečenie, ak si ho objednajú cez internetový obchod alebo vyberú z druhej ruky. Ako nové kúsky do príjemcovho šatníka zabaliť, aby sa pri preprave nepoškodili a na určenú adresu dorazil úhľadný balíček? Či už posielate pár kúskov týždenne alebo expedujete niekoľko stoviek zásielok denne, vždy pritom musíte myslieť na zákazníka a jeho prvý dojem.

Základom je, aby bolo všetko oblečenie pekne poskladané. Prehyby tam, kde majú byť, priložená visačka a žiadny pokrčený chuchvalec. Navyše z hygienických dôvodov vyzerá lepšie, keď má každý kúsok vlastný obal. Stačí papierové alebo tenké plastové vrecko. Pokiaľ máte e-shop s odevmi a chcete svojim zákazníkom tak trošku nadbiehať, nechajte si vyrobiť malé mydlá, ktoré keď k oblečeniu pribalíte, počas prepravy pekne prevonia celú zásielku a neskôr aj šatníkovú skriňu.

 

Ako a v čom oblečenie poslať

Zásoby oblečenia kusovo zložené v obaloch môžete ľahko skladovať v určených priestoroch, kde ich budete mať pripravené na expedíciu, akonáhle budú chodiť objednávky. Na označenie pripravených balíčkov použite etikety alebo samolepiace štítky, aby ste sa vo svojich zásobách neskôr vyznali.

Na ich odbavenie odporúčame používať papierové krabice. Sú ekologické, opakovane využiteľné a skladné. Navyše existujú krabice vhodné na opakované uzatváranie, aby ste mohli vašim zákazníkom ponúknuť jednoduché a pohodlné vrátenie tovaru. Pre štandardizované veľkosti balíkov vyberajte rôzne veľké zásielkové krabice.

Menšie zásielky niekoľkých kúskov oblečenia sa zmestia do „mäkkých balíkov“ – plastových obálok na textil, ktoré majú lepiaci pás na ľahké uzavretie a sú dostatočne pevné, aby ochránili odevy pri bežnom spôsobe prepravy. Naopak na väčšie zásielky sa vám budú hodiť kartónové krabice z trojvrstvovej lepenky.

 

Na čo si dať pri balení oblečenia pozor

Pretože je oblečenie ľahké, nemá ostré hrany ani sa nerozbije, môžete ho jednoducho zabaliť do šedáka a urobiť z neho klasický balíček. Pozor ale na to, že baliaci papier nie je príliš pevný, aby odolal ostrým predmetom, ani vodeodolný, aby sa nerozmočil.

Pokiaľ posielate oblečenie, ktoré sa zle žehlí alebo nie je odporúčané ho žehliť vôbec, či bundy a kabáty s teplou a vypchatou podšívkou, nesnažte sa ušetriť na poštovnom za čo najmenší balíček. Naopak použite väčšiu škatuľu s pevnou konštrukciou. Nie je totiž nič horšie, keď vám ako zákazníkovi prídu šaty z jemnej látky posiate flitrami alebo korálkami plné prehybov a pokrčenín a vy ich nemôžete vyžehliť, ak nechcete látku prepáliť. Tiež dajte pozor na ušpinenie. So samotnými kúskami odevov manipulujete čistými rukami alebo najlepšie v rukaviciach. Či nemáte na všetkom tovar mastné fľaky alebo nechcené farebné ozdoby.

Trendom poslednej doby je posielať zásielky v ekologických obaloch as logom predajcu, drobným darčekom pre príjemcu alebo milým odkazom zákazníkovi. Inšpirujte sa našimi tipmi na eco-frinedle balenie či na to, ako baliť zásielky, aby vynikla vaša značka.

Na vašom súkromí nám záleží
Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie