Ako vyrobiť pelech z vlnitej lepenky

Vlnitú lepenku, v ktorej ste dostali zabalený tovar v balíku, nemusíte hneď vyhadzovať. Máme pre vás tip na to, čo z vlnitej lepenky vyrobiť, aby z toho mal niečo aj váš domáci maznáčik. Pre veľké psy ani rybičky to asi nebude, ale mačka alebo malý psík budú určite nadšení.

Čo budeme na pelech z lepenky potrebovať?

  • vlnitú lepenku – pokiaľ nemáte doma, môžete zakúpiť na našom e-shope
  • lepidlo na papier a štetec
  • starý vankúš alebo mäkkú teplú podložku
  • dekoratívnu farbu v spreji

Začnite tým, že si premyslíte, aký chcete pelech veľký. Počítajte s tým, aby sa do neho okrem maznáčika zmestil aj vankúšik alebo podložka. Aj keď urobíte pelech z niekoľkých vrstiev, lepenka síce udrží teplo, ale nie je tak pohodlná.

Pelech pre šteňa aj mačku

Základom bude teda obdĺžnik alebo kruh (záleží na tom, či chcete pelech okrúhly alebo hranatý) požadovanej veľkosti. Ten si vystrihnite z dvojvrstvovej vlnitej lepenky minimálne štyrikrát. Všetky diely potom nalepte lepidlom na papier k sebe tak, aby boli vlny vždy hore. Pokiaľ máte doma papierové preložky alebo podklady, je možné namiesto vlnitej lepenky použiť aj iný druh pevného kartónu.

Keď máte dostatočne pevnú spodnú časť, začnite k nej lepiť obvody. Vystrihnite ich dostatočne vysoké, počítajte s mäkkou výstelkou. A nalepte ich zase minimálne tromi vrstvami, aby bol pelech pevný a nerozpadol sa.

Pokiaľ sa vám nepáči hnedá kartónová farba, prestriekajte celý pelech obľúbenou farbou. Pamätajte, že farba musí poriadne zaschnúť. Pokiaľ máte hravé šteňa, ktoré bude pelech okusovať, tento krok vynechajte. Až bude hotové, vysteľte pelech starým vankúšom alebo mäkkou podložkou podľa toho, na čo je váš maznáčik zvyknutý.

Základ mačacieho pelechu z vlnitej lepenky môže slúžiť nielen ako odpočívadlo, ale aj ako lacné, ale účinné škrabadlo pre mačky, na ktorom si zviera obrúsi pazúriky.

Zahrajte sa na schovávačku

Hrá sa vaše šteňa alebo mačacie stvorenie rado? Navlečte mu na pelech staré tričko. Otvor na hlavu poslúži ako „vchod“ do zvieracieho kráľovstva a originálny útulný pelech bude na svete.

 

Na vašom súkromí nám záleží
Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie