Čo je to gačovaný papier?

Gačovaný papier je papier jednostranne alebo obojstranne napustený parafínom. Parafínový gáč je zmesou tuhého parafínového uhľovodíka s olejom, ktorý bol vyrobený odparafínovaním minerálnych olejov. Výhodou takto ošetreného papiera je to, že je nepremastiteľný, odolný voči oteru a chráni zabalené predmety pred vlhkosťou a prachom.

Používa sa tiež na balenie kovových súčiastok, pretože konzervuje ich ochranné povlaky, a tým minimalizuje vznik korózií. Sám o sebe antikorózny nie je. Používa sa na balenie tovaru určeného k dlhému prepravovaniu a skladovaniu alebo na balenie vecí skladovaných vo vlhkých priestoroch.

Termotransferové (skrátene TTR) etikety sú etikety na kotúčiku, ktoré sa využívajú do transferových tlačiarní, a farbivo sa na ne prenáša teplom. Využívajú sa pre tlač čiarových kódov a popisov a zložení produktov. Existujú termotransferové etikety s permanentným alebo nepermanentným lepidlom. Slúžia k označeniu zásielok alebo tovaru, produktov a vecí v skladoch. Na etikety sa tlačia pomocou TTR pások pre potlač etikiet. TTR pásky môžu byť voskové, živicové, kombinované, priemyselné alebo textilné a slúžia k potlači etikiet, štítkov, vstupeniek alebo visačiek.

Na vašom súkromí nám záleží
Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie