Čo je to mikrotén?

Mikrotén je tenká jednovrstvová plastová fólia z HDPE (High-density polyethylene). Používa sa najmä na výrobu vrecúšok v roli a odtrhávacích vrecúšok, tašiek, papierových vriec s polyetylénovou vložkou alebo na potravinárske baliace papiere s mikroténom na spodnej strane papiera na balenie syrov a údenín. Správne vyrobený mikrotén neprepúšťa vodu, odoláva vlhku, je odolný voči väčšine bežných chemikálií a je zdravotne vyhovujúci pre balenie potravín.

Keďže je v ňom možné uchovávať veci až do teploty -50 °C, sú mikroténové vrecúška vhodné aj do mrazničky. Aj keď sa v Českej republike bežne používa označenie mikrotén alebo mikroténové vrecúško pre rôzne výrobky, oficiálne je MIKROTEN® ochranný názov firmy Granitol Moravský Beroun pre recyklovateľné a ekologicky vyhovujúce HDPE (vysokohustotné polyetylénové) fólie, ktoré táto firma vyrába s dlhoročnou tradíciou.

Mikroten

Na vašom súkromí nám záleží
Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie