Čo je to paleta?

Paleta je drevená alebo plastová plocha, ktorá slúži k preprave alebo uskladneniu vecí či ako podstavec pre vystavený tovar v predajných priestoroch. Jej výhodou je veľká plocha a pevnosť, jednoduchá strojová manipulovateľnosť a vysoká nosnosť. Štandardné palety majú rozmer 120 × 80 cm, priemyselné palety sa vyrábajú v rozmeroch 120 × 100 cm. Existujú aj polpalety či štvrťpalety. Niektoré palety sú jednorazové, iné sa dajú použiť opakovane, preto je možné kúpiť (okrem iného na e-shope Obalnet.sk) aj použité palety.

Štandardizovanými výrobkami s ochrannou známkou sú europalety, ktoré majú presné rozmery, plochu 0,96 m², nosnosť až 2000 kg podľa rozprestretia zaťaženia a je možné s nimi manipulovať zo všetkých štyroch strán (na rozdiel od niektorých dvojcestných paliet). Europalety sa nemusia vracať odberateľovi, ale je možné ich meniť. Špeciálnym typom sú kartónové palety, ktoré je možné likvidovať do kontajnerov na papier.

Pre lepšiu skladnosť niektorého prepravovaného tovaru slúžia kartónové boxy alebo poloboxy vyrábané priamo na rozmery paliet.

Na vašom súkromí nám záleží
Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie