Čo je to PET - polyethylentereftalát?

PET je známejší a častejšie používaný názov pre chemickú zlúčeninu s názvom polyetyléntereftalát. Tento termoplast zo skupiny polyesterov je pevný, tuhý, má dobré izolačné vlastnosti a je vynikajúci, pokiaľ ide o jeho odolnosť proti pokrčeniu a zmáčaniu a väčšine kyselín. Naopak, v PET obaloch sa neodporúča skladovať silné zásady.

V závislosti od typu výrobného procesu možno pripraviť číry alebo mliečny PET materiál. Oba typy sú zdravotne nezávadné a môžu sa používať v potravinárskom priemysle ako obalový materiál. Okrem toho sa polyetyléntereftalát používa v elektronickom a automobilovom priemysle, v zdravotníctve, strojárstve a iných odvetviach na výrobu krytov, spínačov, izolačných cievok, kladiek a úchytiek, prípadne viazacích pások, ktoré sú veľmi odolné, tuhé a môžu sa používať na ťažké predmety a výrobky.

Problém recyklácie PET plastov sa rieši celosvetovo, mechanicky sa dá recyklovať pomerne ľahko, ale kvalita sekundárneho výrobku závisí od čistoty odpadového materiálu.

Na vašom súkromí nám záleží
Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie