Čo je to Polypro;pylén?

Polypropylén, skrátene PP, patrí medzi najbežnejšie používané plasty. Z chemicky fyzikálneho pohľadu patrí k zdravotne vyhovujúcim termoplastickým polymérom, ktoré reagujú na zmenu teploty, vlastnosťami sa podobá polyetylénu (HDPE alebo LDPE). Chemicky aj mechanicky je vysoko odolný, dobre spracovateľný, zvariteľný a má dobré elektroizolačné vlastnosti – takmer nulovú nasiakavosť vody.

Vďaka nízkej hustote sú vyrábané PP laná a povrazy ľahké a plávajú na hladine. Je vhodný aj na výrobu laboratórneho a bazénového zariadenia a v textilnom a potravinárskom priemysle. Z polypropylénu sa vyrábajú aj viazacie pásky, ktoré sa používajú k ručnému alebo strojnému páskovaniu krabíc, paliet, rolí a k ďalším spôsobom hromadného balenia tovaru. V uzavretých a málo vetraných prostriedkoch slúži PP miesto polyvinylchloridu (tzv. PVC) k izolácii elektrických káblov. Pri horení totiž neprodukuje žiadne toxické halogénové uhlíky.

Pri likvidácii patrí do kontajnerov na plasty.

Na vašom súkromí nám záleží
Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie