Čo je to polystyrén?

Polystyrén je chemická látka vznikajúca polymeráciou styrénu. Klasický štandardný polystyrén pripomína plexisklo, vyrábajú sa z neho obaly, skúmavky, chemické a laboratórne pomôcky, tašky, obaly a ďalšie produkty, ktoré niekedy označujeme ako plastové. Výhodou polystyrénu je jeho nízka cena, pevnosť a jednoduchá upravovateľnosť vďaka vysokej lámavosti.

Najčastejšie sa používajú štyri druhy polystyrénov. Štandardný polystyrén je číry a krehký. Do húževnatého polystyrénu sa pridáva kaučuk. Penový polystyrén je vyrábaný tepelným spracovaním speňovateľného polystyrénu. Speňovateľný polystyrén (EPS) tvorí malé mliečne zakalené perly nasýtené pod tlakom ľahkým uhľovodíkom.

Z polystyrénu sa vyrábajú niektoré jednorazové gastro obaly alebo riady, napríklad misky, príbory a poháre. Penový polystyrén sa používa na výrobu misiek na balenie hotových jedál alebo prepraviek na morské plody. Taktiež sa z neho vyrábajú ochranné obaly na fľaše vína. V nábytkárstve sa používa na výplňové materiály do sedacích vriec, pri interiérových nástenných alebo stropných obkladoch a na výrobu dekorácií. V stavebníctve slúži ako izolant, drvený sa pridáva ako prímes do betónov.

Na vašom súkromí nám záleží
Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie