Čo je to vysúšadlo?

Vysúšadlá sú vrecká/vrecúška plnené najčastejšie bentonitom alebo silikagélom, ktoré zabraňujú zvlhnutiu tovaru, papierového archívu alebo produktov skladovaných vo vlhku. Pohlcujú totiž vzdušnú vlhkosť obalu, preto je vhodné dávať vysúšadlo pri balení bariérovou fóliou a všade tam, kde sa nachádzajú produkty a výrobky náchylné na navlhnutie a/alebo hrozí rosenie. Bežne sa používa napríklad pri prevoze tovaru cez oceán. Okrem navlhnutia zabraňujú tiež plesniveniu tovaru.

Na trhu nájdete ponuku rôzne veľkých vrecúšok s vysušovacou látkou. Keďže majú vysúšadlá mimoriadne absorpčnú schopnosť (1 kg tejto látky pojme cca 0,3 kg vody), k samostatným bežným produktom stačia malé niekoľkogramové vrecúška. Väčšie balenia sa používajú na hromadnú prepravu tovaru alebo napríklad do skladov a archívov ako ochrana papierových materiálov. Vysúšadlá sa používajú aj ku kovovým prvkom, aby zabránili ich zhrdzaveniu.

Na vašom súkromí nám záleží
Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie