Čo je to stretch fólia?

Stretch (niekedy písané česky streč alebo strečová) fixačná fólia je praktický a univerzálne využiteľný obalový materiál. Fólia je navinutá na kartónovej roli a pri jej odvíjaní sa zmršťuje alebo napína. Vďaka tejto vlastnosti je takzvaná strečka jednoducho využiteľná na balenie potravín, tovaru na paletách alebo na spevnenie balíkov. Obalené predmety chránia pred mokrom, prachom, odrením a čiastočne aj pred ďalším poškodením. Štandardná sila stretch fólie je 17, 20 alebo 23 mikrónov.

Keďže je fólia z jednej strany priľnavá, drží na predmetoch sama od seba a nie je potrebné ju nijako lepiť ani inak uchycovať. Naopak dokonale kopíruje tvar obaľovaného predmetu, a tak je možné spoľahlivo podľa tvaru poznať, čo je zabalené, aj keď nie je obal priehľadný. Okrem rôzneho farebného vyhotovenia existujú rôzne typy strečových fólií podľa ich šírky, typu použitia (ručné a strojné) alebo podľa dier či predopnutia.

Na ručné balenie je obľúbený tzv. granát, strečka šírky niekoľko desiatok cm, ktorá často nahradzuje lepiacu pásku.

Na vašom súkromí nám záleží
Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie